Yıllar süren spekülasyonlar, söylentiler ve sızıntılardan sonra Rockstar sonunda Aralık ayında Grand Theft Auto VI için ilk fragmanı yayınladı. Fragmanda 2025 gibi geniş bir çıkış tarihi belirtilse de, Kotaku’nun yeni raporuna göre oyunun geliştirilmesi planlanan zamanda ilerlemiyor. Bu nedenle çıkış tarihi 2025 sonu veya 2026 başı gibi kayabilir. 2026’ya erteleme şu an için sadece “acil durum planı” olsa da, bazen acil durumlar ortaya çıkar bilirsiniz. Grand Theft Auto VI’nın 2025 Başı Ya da 2026’ya Kalması Mümkün

Rockstar şu an için GTA VI’nın tanıtım planlarında bir değişiklik olmadığını söylüyor. Ancak şirket içindeki kaynaklara göre oyunun çıkış tarihi gibi kararlar genellikle son dakikada veriliyor.

GTA VI’yı biraz daha zamanında yetiştirmek için Rockstar tüm çalışanlarını tam zamanlı olarak ofise dönmeye zorluyor. Bunun sebebi olarak güvenlik ve kalite kontrolü gösterilse de, bazı çalışanlar bunun Rockstar’ı eski yoğun çalışma saatlerine geri döndürme hamlesi olabileceğinden endişe ediyor. GTA V ve Red Dead Redemption 2 gibi oyunların bitirilmesi için çalışanların haftada 80 saatten fazla çalışması gerekmişti.

GTA VI’yı takip ediyor musunuz? Rockstar harika bir fragman yayınlasa da oyun hakkında fazla bilgi paylaşmadı. İşte size resmi açıklamadan bir alıntı:

“Grand Theft Auto VI, yüksek derecede sürükleyici ve hikaye odaklı açık dünya deneyimlerinin sınırlarını zorlama çabalarımızı sürdürüyor. Bu yeni vizyonu dünyadaki tüm oyuncularla paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Grand Theft Auto VI, neon ışıklarıyla yıkanmış Vice City sokaklarına ve ötesine uzanan Leonida eyaletine geliyor. Bu, Grand Theft Auto serisinin bugüne kadarki en büyük ve en sürükleyici evrimi olacak.”

Şimdilik Grand Theft Auto VI’nın 2025 yılında Xbox Series X/S ve PS5 platformlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Bu çıkış tarihi ertelenir mi? Grand Theft Auto VI’nın 2025 Başı Ya da 2026’ya Kalması Mümkün

Kaynak: https://wccftech.com/grand-theft-auto-vi-falling-behind-early-2025-release-target-2026-possible/