Kulislerde dönen haber göre Persona 1 ve Persona 2 oyunları yeniden yapımı alacak. Bu bilgiyi daha önce Atlus oyunları hakkında duyurulmamış bilgiler paylaşmasıyla tanınan bir X kullanıcısı olan Midori ortaya attı. Midori başka bir X kullanıcısının sorusuna cevap olarak “Evet. P1 ve P2 de yeniden yapımlar alacak.” dedi. Daha sonra ise temkinli davranmak için şimdilik “güncellenmiş versiyon” diyeceğiz şeklinde açıklama getirdi. Persona 1 ve 2’nin yeniden yapımının geleceği iddia edildi

Persona serisi ana oyunlarının PlayStation‘a özel olma döneminin ardından, Persona 3 bu yılın başlarında Persona 3: Reload adıyla tüm platformlarda yeniden yapımıyla karşımıza çıktı. Bu, Persona 4 Golden ve Persona 5 Royal’ın da sonunda Xbox’a gelmesini takip etti. Midori, bir süredir geliştirilmekte olan Persona 6’nın, Nintendo’nun yeni konsolu ile aynı anda Xbox platformlarında da çıkış yapacağını iddia etti.

Atlus’un bir sonraki oyunu Metaphor: ReFantazio ise bu yılın ilerleyen günlerinde PS5, Xbox Series X/S, PS4 ve PC’de çıkış yapmaya hazırlanıyor.

Metaphor: ReFantazio ilk olarak 2016 yılında Project Re Fantasy adıyla duyurulmuştu ve Studio Zero’nun ilk orijinal RPG oyunu olma özelliğini taşıyor. Geliştirici ekip, Persona 3, 4 ve 5’te de aynı görevi üstlenen yönetmen Katsura Hashino, karakter tasarımcısı Shigenori Soejima ve besteci Shoji Meguro gibi Megami Tensei serisine daha önce katkıda bulunmuş isimlerden oluşuyor.

Efsanevi Persona serisinin ilk iki oyunu, Persona 1 ve Persona 2, yeni söylentilere göre yeniden yapım alacak. Bu heyecan verici haber, Atlus oyunları hakkında duyurulmamış bilgiler paylaşmasıyla tanınan Midori adlı bir X kullanıcısı tarafından ortaya atıldı.

Midori, başka bir X kullanıcısının sorusuna cevap olarak “Evet. P1 ve P2 de yeniden yapımlar alacak.” demesiyle bu söylentilere daha da fazla inandık. Daha sonra ise temkinli davranmak için “şimdilik ‘güncellenmiş versiyon’ diyeceğiz” şeklinde bir açıklama getirdi.

Bilindiği gibi Persona serisi ana oyunları uzun süredir PlayStation’a özel kalmıştı. Bu durum son yıllarda değişmeye başladı ve Persona 3 bu yılın başlarında Persona 3: Reload adıyla tüm platformlarda yeniden yapımıyla karşımıza çıktı. Bu, Persona 4 Golden ve Persona 5 Royal’ın da sonunda Xbox’a gelmesini takip etti.

Midori’nin iddialarına göre bir süredir geliştirilmekte olan Persona 6 da Nintendo’nun yeni konsolu ile aynı anda Xbox platformlarında da çıkış yapacak.

Atlus’un bir sonraki oyunu Metaphor: ReFantazio ise bu yılın ilerleyen günlerinde PS5, Xbox Series X/S, PS4 ve PC’de çıkış yapmaya hazırlanıyor.

Metaphor: ReFantazio ilk olarak 2016 yılında Project Re Fantasy adıyla duyurulmuştu ve Studio Zero’nun ilk orijinal RPG oyunu olma özelliğini taşıyor. Geliştirici ekip, Persona 3, 4 ve 5’te de aynı görevi üstlenen yönetmen Katsura Hashino, karakter tasarımcısı Shigenori Soejima ve besteci Shoji Meguro gibi Megami Tensei serisine daha önce katkıda bulunmuş isimlerden oluşuyor. Persona 1 ve 2’nin yeniden yapımının geleceği iddia edildi

Peki bu söylentiler ne kadar gerçekçi? Midori’nin geçmişte doğru çıkan sızıntıları göz önüne alındığında, bu iddialara inanmamak için bir neden yok. Atlus tarafından resmi bir açıklama yapılmasa da, Persona 1 ve Persona 2 hayranlarının heyecanla beklemesi gereken bir gelişme olduğu kesin.

Kaynak